ماکارونی مرغ با طعم کاجون

ماکارونی

تهیه ماکارونی مرغ کاجونی بسیار ساده است ، به طوری که برای شام های آخر هفته گزینه ی مناسبی است. کاجون، ادویه ای پر طرفدار به ویژه در محدوده ایالات متحده به شمار می آید که از ترکیب چندین ادویه محبوب به دست می آید و برای ترکیبات گوشت و مرغ کاربرد فراوان دارد. در ذیل مواد تشکیل دهنده آن را برای شما لیست کرده ایم.

مواد لازم برای تهیه ادویه کاجون

پاپریکا دودی2 قاشق چایخوری
پونه کوهی1 قاشق چایخوری
آویشن1 قاشق چایخوری
پودر سیر1/2 قاشق چایخوری
پودر پیاز 1/2 قاشق چایخوری
فلفل کاین1/4 قاشق چایخوری
فلفل سیاه1/4 قاشق چایخوری
نمک 1/4 قاشق چایخوری

مواد لازم برای تهیه ماکارونی مرغ کاجونی

روغن زیتون1 قاشق غذاخوری
کره 1 قاشق غذاخوری
سینه مرغ بدون استخوان و بدون پوست500 گرم
پیاز زرد ، خرد شده1 عدد
پاستای لوله سرکج200 گرم
گوجه فرنگی تفت داده شده2 فنجان
آب مرغ2 فنجان
پنیر خامه ای¼ فنجان
پیازچه خلال شده3 عدد

طرز تهیه ماکارونی مرغ کاجونی

گام اول

مواد تشکیل دهنده ادویه کاجون را در یک کاسه کوچک با هم ترکیب کنید. مرغ ها را به مکعب های کوچک برش داده و در یک کاسه جداگانه قرار دهید. ادویه کاجون را روی آن بریزید و خوب هم بزنید تا مرغ ها مزه دار شوند.
روغن زیتون و کره را در یک ماهیتابه بزرگ و گود اضافه کنید. روغن و کره را بگذارید تا حدی گرم شوند که ماهی تابه داغ و کره ذوب شود و روی آن کف کند.

گام دوم

سپس مرغ مزه دار شده را در ماهی تابه اضافه کنید و برای چند دقیقه بگذارید تا هر طرف آن بپزد. در این مرحله لازم نیست که مرغ کامل پخته شود. تنها رنگ بیرونی آن عوض شود.

گام سوم

پیاز زرد خرد شده را به ماهی تابه اضافه کنید و حدود دو دقیقه یا بیشتر به تفت دادن ادامه دهید. تا زمانی که پیاز اندکی برشته شود.

گام چهارم

بعد ماکارونی، گوجه فرنگی تفت داده شده و آب مرغ را به ماهی تابه اضافه کنید و هم بزنید تا همه چیز به طور مساوی با هم ترکیب شود. سپس درماهی تابه را بگذارید و اجازه دهید تا به جوش بیاید.

گام پنجم

به محض به جوش آمدن حرارت را کم یا متوسط کنید و اجازه دهید ماکارونی ها حدود ۱۰ دقیقه بجوشند و هر دو دقیقه یکبار هم بزنید تا ماکارونی لطیف و مایع غلیظ و نرم شود.

گام ششم

پنیر خامه ای را به ماهی تابه اضافه کنید. آن را هم بزنید تا در سس ذوب شود. روی ماکارونی را با پیازچه های سبز تکه شده تزیین کنید. ماکارونی شما آماده سرو می باشد.
نوش جان

در حال ارسال
نقد‌ و بررسی کاربر
0 (0 رای)
امتیاز دیدگاه‌ها 0 (0 نقد و بررسی)

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

جدول محتوا