پاستا بیکن و اسفناج به همراه پنیر پارمزان

پاستا

از زمانی که فهمیدم پخت ماکارونی در آب گوشت می‌تواند چقدر خوشمزه شود، از روشهای مختلفی برای اجرای این ترفند ساده پخت پاستا استفاده کردم. گاهی تنها با یک تغییر کوچک در پیش فرض ها، می توانید یک پاستای جدید و بسیار خوشمزه برای شب های مهمانی آخر هفته تان تهیه کنید. پاستای بیکن و اسفناج به همراه پنیر پرمزان یک تجربه ی عالی از این روش خواهد بود.

مواد لازم برای تهیه پاستا بیکن و اسفناج

بیکن۱۷۰ گرم
ماکارونی یک بسته
پیاز یک عدد متوسط
اسفناج تازه حدود ۴ فنجان
پنیر پارمزان رنده شدهیک سوم فنجان
آب مرغ2 فنجان

طرز تهیه پاستا بیکن و اسفناج

گام اول

برای تهیه این پاستای خوشمزه و آسان، ابتدا بیکن ها را به شکل نواری و بعد قطعات یک اینچی برش دهید. سپس در یک ماهیتابه بزرگ تفت دهید تا قهوه‌ای و ترد شود. نیازی به روغن اضافی ندارد. چرا که بیکن ها آنقدر چرب هستند که روغن زیادی از خود پس می‌دهند. سپس بیکن های سرخ شده را با یک چنگال از داخل ماهیتابه بیرون آورید و کنار بگذارید.

بیکن سرخ شده

گام دوم

اکنون روغن اضافه ای که داخل ماهیتابه مانده را خالی کرده و تنها به اندازه یک قاشق روغن در ماهیتابه باقی بگذارید تا پاستای شما زیادی چرب نشود. حالا پیاز های خرد شده را درون ماهی تابه ریخته و بگذارید تا پیازهای نرم شده، اندکی از تکه های قهوه ای رنگ در کف ماهیتابه را در خودشان حل کنند.

پیازهای سرخ شده در روغن بیکن

گام سوم

در این گام از پخت پاستا بیکن و اسفناج، ۲ فنجان آب مرغ را به ماهیتابه اضافه کنید تا باقی مانده تکه های قهوه ای رنگ بیکن را از ته ماهیتابه جدا کرده و در خود حل کند.

آب مرغ و پیاز سرخ شده

گام چهارم

در پایان ماکارونی را به ماهی تابه اضافه کنید و درب آن را ببندید و اجازه دهید با حرارت زیاد به جوش آید. زمانی که به جوش آمد آن را به سرعت هم بزنید و حرارت را کم کنید و بگذارید ۱۰ دقیقه دیگر جوش بخورد تا پاستا نرم و بیشتر آبگوشت جذب شود.
در نهایت باید میزان خیلی کمی از آبگوشت به صورت غلیظ و ترش در ته ماهیتابه باقی بماند.

پخت پاستا در
آب مرغ و بیکن

گام پنجم

اکنون نوبت اسفناج تازه است که به ماهی تابه اضافه کنید و خیلی آرام هم بزنید تا با پاستا مخلوط شود. وقتی اسفناج ها نرم شدند، حرارت را خاموش کنید.

اسفناج در کنار پاستا

گام نهایی

بیکنی که از قبل سرخ کرده بودید را به ماهیتابه اضافه کنید و پنیر پارمزان را روی پاستا رنده کنید .

بیکن و پنیر پارمزان در کنار پاستا

پاستای شما آماده سرو می باشد. نوش جان.

پاستای بیکن و اسفناج به همراه پنیر پارمزان

جهت مشاهده ی دستورالعمل های بیشتر، به منوی آشپزی با سمیرا مراجعه فرمایید.

در حال ارسال
نقد‌ و بررسی کاربر
0 (0 رای)
امتیاز دیدگاه‌ها 0 (0 نقد و بررسی)

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

جدول محتوا